Egzotyczne wycieczki – Lima

Kiedy mój mąż znalazł nam zakwaterowanie w niedrogim hotelu w Limie, wiedziałam, że to będzie bardzo udany wyjazd. I naturalnie, nie myliłam się. To, co zawsze jest dla nas najważniejsze podczas letniego odpoczynku, to, żeby w pełni wykorzystać wszystkie opcje odnoszące się do atrakcji turystycznych w danym miejscu. I pod tym względem, jeśli chodzi o Limę, nie zawiedliśmy się. Miałam możliwość poznać tam naprawdę wiele wspaniałych miejsc.

lima my

To, co doceniłam najbardziej to fakt tego, że stolica Peru to swoisty dualizm: z jednej strony to bardzo nowoczesne miasto, z drugiej pełne historycznych zabytków architektonicznych. Również różnice społeczne tak samo rzucają się w Peru w oczy. Jednak kontrast ten nikomu nie przeszkadza. Dodatkowo, poza zwiedzaniem licznych zabytków miałam także okazję odwiedzić wiele barwnych sklepów z wyrobami sztuki ludowej i rękodziełem. Przywiozłam też takie interesujące pamiątki ze sobą do domu. Poza tym, mieliśmy okazję poprzebywać w wielu kawiarniach, czy też pokorzystać z życia nocnego w Limie.

lima z okna

lima rynek

Miasto to spełniło oczekiwania moje i mojego męża pod każdym względem. Do teraz nie mogę się otrząsnąć po tej wspaniałej podróży.

Dodaj komentarz